سامانه وبلاگ مدارس
به مدرسه علمیه الزهراء(س) گلدشت خوش آمدید.

موضوع: "مدافعان حرم"

صفحات: 1 2

  چهارشنبه 8 شهریور 1396 17:25, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 805 کلمات  
موضوعات: مدافعان حرم

بسم رب الشهداء و‌الصدیقین
سلام بر حسین و یارانش و سلام بر محسن عزیزم.
میم، مثل حسین
42روز پیش راهی سفرت کردم.سفری پر از خطر، اما پر از عشق.سفری که بازگشت از آن یا برگشتن بود یا ماندن.سفری که برگشتنش زندگی بود و ماندنش هم زندگی.اولی زندگی در دنیا و‌ دومی زندگی هم در دنیا و هم در آخرت.هر چه بود عشق بود و عشق.
خودم هم ساکت را بستم و وسایلت را جمع کردم.از زیر قرآن ردت کردم.آخرین نگاهت هنوز پیش چشمانم هست.ای کاش بیشتر نگاهت کرده بودم، هم چشمانت را، هم قد و‌بالایت را، هم سرت را.
راستش را بخواهی فکر نمی‌کردم این قدر پر سر و صدا شود رفتنت. نه فقط رفتنت، حتی آمدنت.
عزیز دلم؛ دروغ چرا؟ خیلی دلم برایت تنگ شده است.میدانم که تو هم همین حس و حال را داشته ای.شب قبل از عملیات زنگ زدی و‌گفتی:«دلتنگتان شده‌ام ».
آمدم بی تابی کنم….اما باز کربلا نگذاشت. آخرین دیدار رباب و همسرش.
آمدم بی قراری کنم…اما، به یاد روضه حضرت رباب افتادم.روضه رباب خداحافظی اش فرق می کند.وداع آخرش فرق میکند. خودت هم قبول داری، اصلا رباب جنس غمش فرق می کند. رباب سر، هم سرش را بریده دید. بالای نیزه دید. به دنبالش هم رفت. نمی دانم من هم سر، هم سرم را می بینم یا نه؟! اما ، می‌دانم به اسارت نمی روم.
همسر خوبم؛ اگر عشق به تو نبود آرامش من هم نبود. قبل از رفتنت به من گفتی :«صبور باش، بی تابی نکن، محکم باش، قوی باش، شیر زن باش».من هم گوش کردم.عشق به تو مرا به این اطاعت رساند.
محسن جان؛ سفیر امام حسین.خبر داری روز عرفه نزدیک است.نمی دانم امسال دعای عرفه را بیاد حاج احمد کاظمی بخوانم یا بیاد تو.چقدر زرنگ بودی و من تازه فهمیدم.عرفه، مسلم، حاج احمد، تو و شهادت.یک رازی پشت پرده هست که شما را بهم گره زده.
می‌گفتی:« یک شهید را انتخاب کنید، باهم رفیق باشید و تا آخر هم با هم بمانید».
گفتی :«زندگی ات را مدیون حاج احمد هستی»
گفتی:«من سر این سفره نشسته ام و‌رزق شهادتم را هم از این سفره بر میدارم».
تو حاج احمد را انتخاب کردی و حاج احمد هم تو را. مثل خودش هم رفتی؛ با عزت و سربلندی.
همسر عزیز و پدر مهربان، این روزها حضورت را بیشتر از قبل احساس میکنم.به این باور رسیده ام که شهدا زنده اند.خودت که شاهد بودی.بعضی مواقع علی آقا، پسرمان گریه می کرد، خیلی بی تابی می کرد.خسته که می شدم با تو حرف می‌زدم و می گفتم:«محسنم، علی را چه کار کنم؟ خودت بیا».تو می آمدی، چون علی آرام آرام می‌شد.
می‌دانم که همیشه هم قرار است پیشمان باشی.اصلا خودمانی تر بگویم، زندگی جدیدی را شروع کرده ایم. مثل همه زندگی ها سختی هایی دارد، مشکلاتی دارد.اما، مهم این است که من فقط تو را دارم.این زندگی هم تفاوت هایی دارد، چون زندگی مان با بقیه فرق می کند، مثل همان روزها.پیوند این زندگی آسمانی است.
اما می‌دانم که باز برایم قرآن میخوانی، آن هم با ترجمه.کتاب خواندن هایمان ادامه دارد.گلستان شهدا هم که می‌رویم.مداحی هم برایم می کنی.
یادت هست چقدر این شعر را دوست داشتی.منم باید برم…آره، برم سرم بره….آن قدر گفتی و‌خواندی و گریه کردی و به سینه زدی که آخر هم رفتی.هم خودت و هم سرت.
راستی برایت نگفته ام، علی دیگر مثل قبل نیست.آرام تر شده.انگار فهمیده که بابایش قرار است بیاید و هر روز باید سنگ مزار پدرش را ببوسد تا خود صورتت را.همین هم برایش کافی است.
شب ها برایش قصه می گویم.یکی بود ، یکی نبود.پدری بود به نام محسن و ….با خودم قرار گذاشته ام هر شب یک داستان از تو برایش بگویم.موضوع های زیادی دارم.مثل، داستان روزهای گذشت و فداکاری ات در اردوهای جهادی.داستان عروس و دامادهایی که زندگی شان با عکس تو شروع شد.داستان فرزندی بنام امیر حسین که مادرش نامش را تغییر داد و شد محسن.داستان مشکلاتی که به واسطه متوسل شدن به تو حل شد.داستان مرد بودنت، نه ببخشید شیر مرد بودنت.
قصه ها را برایش می گویم تا بزرگ شود، مرد شود، جهادگر شود، ولایتی شود، پاسدار شود، شهید شود و مثل تو شود.
محسن دوست داشتنی ام؛ چه انقلابی به پا کرده ای؟!ببین.دنیا را زیر و رو کرده ای. دل ها را تکان داده ای. نه فقط در دنیای مجازی بیا و ببین برایت چکار کردند.برای آمدنت هم سنگ تمام می‌گذارند.رهبرمان هم گفتند:«محسن حججی، حجت بر همگان شد».
همسر مهربانم؛ بگذار از سکوت این شب ها هم برایت بگویم.با خودم فکر می کردم که اصلا مگر محسن من چند سال داشته؟ محسن جان، مرد من؛ جوان دهه هفتادی امروز علم اسلام افتاده است به دست تو، به نام تو. چگونه زندگی کرده ای، که خدا عاشقت شد. خدا که عاشقت شد تو را انتخاب کرد.وقتی خدا تو را خرید، اهل بیت هم به بازار آمدند. دوستت داشتند که تو هم عاشق آنها شده ای. عاشق که نه، اصلا تو مثل خودشان شده ای. دلنوشته هایت را خوانده ام. دوست دارم مثل حضرت علی اکبر در جوانی فدای اسلام بشوم…که شدی. می‌خواهم گوشه ای از مصائب حضرت زهرا (س) را بفهمم ….که فهمیدی.

 

 

  جمعه 20 مرداد 1396 10:20, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 99 کلمات  
موضوعات: اخبار, مدافعان حرم

پیکر «محسن حججی» تشییع نخواهد شد

با توجه به نحوه خاص شهادت محسن حججی، یازدهمین شهید مدافع حرم لشکر زرهی 8 نجف اشرف، فعلا مراسم تشییع جنازه ای برای او برگزار نخواهد شد.

مسئولان مربوطه اعلام کرده اند که با توجه به هماهنگی صورت گرفته با خانواده شهید، اولین مراسم گرامیداشت احتمالا ابتدای هفته آینده با حضور مسئولان ادارات دولتی برگزار خواهد شد.

جزئیات برنامه ها به شرح زیر می باشد.

مراسم گرامیداشت شهید محسن حججی روز یکشنبه ٢٢ مردادماه ٩٦ از ساعت ٩:٣٠ لغایت ١١:٣٠ در مسجد جامع شهرستان نجف‌آباد توسط لشکر ٨ نجف اشرف، خانواده شهید و بنیاد شهید نجف‌آباد برگزار خواهد شد.

  جمعه 20 مرداد 1396 10:08, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 368 کلمات  
موضوعات: اخبار, مدافعان حرم

 سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در پیامی شهادت محسن حججی رزمنده مدافع حرم اهل بیت (ع) را تسلیت گفت.

«بسم الله الرحمن الرحیم

پس از شکست های پی در پی گروه های تکفیری-وهابی وابسته به استکبار جهانی در برابر رزمندگان اسلام در جبهه های مختلف، گروه ترویستی داعش مرتکب جنایتی فجیع و غیرانسانی شد که در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی گنجد.

مردم دلاور و امت حزب الله خصوصا خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است خواهند گرفت.

این نوع جنایت ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه ای که در برخواهد داشت اتحاد و آگاهی بیشتر عالم اسلامی نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است و ما را در پاک کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم تر و قدرتمندتر خواهد نمود.

به حلقوم بریده این شهید عزیز و تمامی شهیدان راه اباعبدالله (ع) سوگند یاد می کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.

ما از ابتدا مصمم و به دور از تردید در این راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت ها عزم و اراده ما را جزم تر و جدی تر نمود تا جای جای اراضی اسلامی را از وجود بی وجود پلیدشان تطهیر نماییم.

اینجانب به پدر، مادر، همسر و فرزند مقاوم این شهید بزرگوار که فرزندشان مانند سالار شهیدان امام حسین(ع) و با همان شیوه ظالمانه به شهادت رسید تبریک عرض می کنم زیرا نام خانواده شهید پرورتان با خاندان سید و سرور شهیدان همنام و قرین گردید و شهید شما و ما سند افتخار ایران اسلامی و سپاه ولایت است.

ایران اسلامی در راه آزادی و شریعت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندی را تقدیم می کند و از خدای سبحان عاجزانه طلب می کنیم که حسن عاقبت با مرگی همچون شهید محسن حججی عزیز برای مقرر فرماید.

هنیئا لک و لکم و عظم الله اجورنا و اجورکم

قاسم سلیمانی-1396/5/19»

  پنجشنبه 19 مرداد 1396 11:31, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 221 کلمات  
موضوعات: اخبار, مدافعان حرم

شهیدی که آرزوی شهادت داشت .


مدافع حرم محسن حججی از نجف‌آباد، که دو روز پیش در مرز سوریه با عراق به اسارت داعش در آمده بود، به شهادت رسید و آسمانی شد.


میزان نوشت: مدافع حرم محسن حججی از نجف‌آباد، که دو روز پیش در مرز سوریه با عراق به اسارت داعش در آمده بود، به شهادت رسید و آسمانی شد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مدافع حرم محسن حججی از شهرستان نجف آباد در دفاع از حریم اهل‌بیت ، اسلام حقیقی و تامین امنیت ملی کشورمان، بدست تروریستها در سوریه به شهادت رسید.

وی دو روز پیش در عملیاتی که نزدیک مرز سوریه با عراق صورت گرفت به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد. داعش تصاویری از به شهادت رساندن این رزمنده ایرانی را منتشر کرده است.

شهید مدافع حرم «محسن حججی» یکی از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و یکی از نیروهای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود. از این شهید بزرگوار یک فرزند ۲ساله به یادگار مانده است.

لشکر ۸ تاکنون ۱۰ شهید را در راه تامین امنیت کشور با عنوان مدافع حرم در سوریه تقدیم کرده است.

 

حریم زینبی درخاک وخون است
یقینافتنه تا مرز جنون است

درباغ شهادت راگشودند
دوباره بانگ أینَ الراسخون است

به روی سینه ها مهرشهادت
به لب إِنّاإِلَیهِ رَاجِعُون است

در گلو بغض غریبی‌ست
نمیدانم چیست …

دل بریدن ز تو بابا
بخدا آســـــان نیست …

نازدانه شهید محسن حججی

 

  شنبه 23 اردیبهشت 1396 12:11, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 20 کلمات  
موضوعات: مدافعان حرم

اگر مدافعان حرم نبودند…

گفتگو با دو همسر شهید مدافع  حرم:
بعضےها سودشان در سازش و نگاه کردن به غرب است

  شنبه 28 اسفند 1395 10:31, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 186 کلمات  
موضوعات: مدافعان حرم

 

دلتنگم..
دلتنگ از تمام روزها وزمان هایی که هستم ولی در کنارشما نیستم!

دلتنگم..
دلتنگ از این زمانه ای که یک آن غفلت وچشم برهم زدن انسان را همچون باتلاق به دام می کشد,غافل ازاینکه هستند شیر مردانی که بابینش ودیده ای روشن,زیباترین وبهترین دقایق ولحظات عمرشان را وقف امثالی چون من وجامعه بشریت نمودند.

سلام ودرود خدا بر توای مدافع حـــــرم

سلام ورحمت خدا بر توای رها شده از قفس

دلم حال وهوا وصفای وجودتان را می خواهد..
آنگاه که بیقرار واز تن جدایید..
آنگاه که خواهان پریدن واوج گرفتید…
آنگاه که از همه تعلقات دنیا دل می برید وجان شیرین خود را چون جانان عشق “اباعبدالله الحسین"در راه دین وقرآن فدا می کنید..

دلم یک دم با شما بودن را می خواهد..

دلم اشک دیده وشوق وصل می خواهد.
آنگاه که در سجاده عشق زیر لب زمزمه می کنید وشوق وصل می خواهید

همه جوانان این مرزوبوم رادعا کنید.

شاید به نفس های گرم شما عزیزان خدای رحمان, نظری زلطف بنماید..

از خدا می خواهم به زودی زود ریشه ظلم وستم از تمام بلاد مظلوم جهان اسلام برچیده وبه نظام پرفروغ وبابرکت حضرت مهدی متصل گردد

(اللهم عجل لولیک الفرج)

  سه شنبه 3 اسفند 1395 09:54, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 33 کلمات  
موضوعات: مدافعان حرم


هر انسـانے ‌

یڪ تولـد دارد ، یڪ مرگــ‌

‌و شهـــــــدا ‌

‌تنها انسان‌هایے هستند ؛‌

‌کہ مرگشان را هم ‌

‌تبدیل بہ تولـد مےڪنند …

شهدارایادکنیدباذکریک صلوات

 

 

شهید مدافع حرم سرگرد موسی جمشیدیان همسر استاد گرامی سرکار خانم جمشیدیان

  شنبه 30 بهمن 1395 09:59, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 24 کلمات  
موضوعات: خواندنی ها, مدافعان حرم

السلام علیک یا صـاحبـ الزمـان(عج)

این جمعه هم مثال گذشته گذشتـ و رفتــ

ای دل هنوز نوبتـــ مهدی(عج) نگشته استــ؟

*اللهــم عجــل لــولــیــکـ الفــرج*

  چهارشنبه 27 بهمن 1395 08:52, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 34 کلمات  
موضوعات: خواندنی ها, مدافعان حرم

مرحوم اسماعیل دولابی

مرحوم اسماعیل دولابی:
از دنیا نگو از خلق نگو از خودت هم نگو از خدا بگو
چند وقت که تنها از خدا بگویی اگرغیر از او چیزی هم وجودداشته باشداز یادت می‌رودو غیر او رافراموش می‌کنی.

کلیدواژه ها: #اسماعیل دولابی, #خدا
  پنجشنبه 21 بهمن 1395 15:18, توسط حوزه علمیه الزهرا(س) گلدشت   , 0 کلمات  
موضوعات: اخبار مدرسه, مدافعان حرم

 

1 2

محتواها

کاربران آنلاین

  • یَا مَلْجَأَ کُلِّ مَطْرُودٍ
  • نویسنده محمدی
  • avije danesh

پخش زنده اماکن متبرکه

پخش زنده حرم

آمار

  • امروز: 206
  • دیروز:
  • 7 روز قبل: 4244
  • 1 ماه قبل: 19881
  • کل بازدیدها: 1119975
Online User